IRLANDZKIE MITY ? ELFY

IRLANDZKIE MITY ? ELFY
1 vote, 5.00 avg. rating (84% score)

skoki-tandemowe-6Legendy głoszą, że irlandzkie elfy (elfy są nieodłączną częścią tradycji ludowej na wyspach brytyjskich) to upadłe anioły, które jednak nie zgrzeszyły tak bardzo żeby wylądować w piekle i tam cierpieć za swoje winy, ale maja je odpokutować na ziemi o pozostać na niej aż do dnia Sądu Ostatecznego.
Opowieści o tych istotach stanowiły przez wieki cenne źródło inspiracji dla poetów i pisarzy. Znaleźć je można i u Shakespeare?a i u Draytona, Kiplinga i u wielkiego irlandzkiego poety Williama Butlera Yeats?a. Ten ostatni podzielił elfy na dwie grupy: trooping fairies i solittary fairies.
Pierwsze z nich żyją gromadnie; drugie stronią od towarzystwa zarówno ludzi jak i innych nadprzyrodzonych istot.
Trooping fairies mieszkające na Zielonej Wyspie są nieduże, mają zaledwie kilkanaście centymetrów wzrostu, noszą się na zielono, a ich główki ozdabiają czerwone czapeczki; zamieszkują starożytne kopce a czas spędzają na zabawach i tańcach przy magicznej muzyce. Gdy człowiek dostanie się do ich tańczącego kręgu nie zdaje sobie sprawy z upływającego czasu i może w ich towarzystwie stracić wiele lat ze swego życia. Elfy te lubią także płatać ludziom różnego rodzaju figle i przykre kawały: kradną i podmieniają dzieci, strzelają do ludzi i bydła z małych dmuchawek, podbierają zboże.
Irlandzka tradycja nakazuje by przez pierwsze trzy tygodnie życia nowo narodzonego dziecka nie spuszczać go z oczu, aby elfy nie podłożyły odmieńca, który jest zazwyczaj umierającym lub nowonarodzonym elfem nigdy nie opuści takiego domu i stanie się prawdziwym utrapieniem dla rodziny.

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: fluorokrzemian glinu, drążenie foremników, plisy Oświęcim, Vademecum elektryka SEP, onlynails cennik, przeszczep łąkotki warszawa, ra nails lakier hybrydowy, szycie firan kędzierzyn, Drepo zadaszenia tarasów, żwir siany ostrów, bcaa katowice sklep

Back to Top